Stylowe Wnętrze - Projekty i aranżacje wnętrz, GdańskNasze projekty:

Zobacz galerię zdjęć

Kontakt:


601 990 879
BM KOMPLEKS - Projekty, remonty i wykończenia wnętrz

Remonty i wykończenia wnętrz

WELA - Biuro konstrukcyjno-projektowe

Biuro Projektowe

KONKOL - Zakład Stolarski

Zakład Produkcyjno-Stolarski

VISCONTI - Zakład Stolarski

Zakład stolarski

Pracownia Sztuki Ogrodowej

Pracownia Sztuki Ogrodowej

O projektowaniuW projektowaniu wnętrz jak i architektonicznym zawsze biorą udział dwie strony: Zamawiający i Architekt. Po stronie zamawiającego leży sprecyzowanie swoich potrzeb, oczekiwań estetycznych i funkcjonalnych (adekwatnie do wielkości miejsca, którym dysponuje i środków finansowych które na ten cel przeznacza). Do Projektanta należy ocena czy spełnienie oczekiwań klienta i w jakim stopniu jest możliwe, doradzanie w oparciu o wiedzę i doświadczenie i stworzenie najlepszego projektu jaki można dla danych warunków wyjściowych.

Po przeprowadzeniu wywiadu z Klientem zostaje opracowany projekt funkcjonalny – czasami w dwóch czy trzech wersjach. Po akceptacji jednego, wybranego rozwiązania (czasem jest to połączenie elementów z kilku koncepcji) można przejść do szczegółów – wybierania materiałów, wyposażenie projektowania detali, projektowania poszczególnych instalacji. Powstają wtedy rysunki techniczne, szczegółowo określające rozwiązania: połączeń materiałów, zabudów g-k, rozmieszczenia poszczególnych sprzętów, wyposażenia.
Przy takim zakresie i przedstawieniu projektu łatwiej jest wniknąć w poszczególne jego aspekty i detale, nie zatracając wizji całości założenia.

Przy wykonywaniu szczegółowego projektu możemy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji – takich, że nie zostały przewidziane jakieś drobiazgi. Przy projektowaniu np. łazienki można i należy sprawdzić dostępność całego wyposażenia, wysuwanie się szuflad, otwieranie drzwi szafek, wybór kabiny prysznica i rodzaju drzwi prysznicowych, tak żeby można było swobodnie wejść.

Czasami trzeba odrzucić rozwiązanie , które wydawałoby się najbardziej oczywiste i przyjąć inne – bo okazuje się na przykład, że jest za mało miejsca na otwieranie jakiejś szafki, a drzwi prysznica muszą się otwierać do środka kabiny lub przesuwać – z tego samego powodu. Tego typu problemy pojawiają się prawie zawsze, a zadaniem architekta jest ich wyeliminowanie znajdując jak najlepszą alternatywną koncepcję.

Takie samo podejście dotyczy właściwie wszystkich pomieszczeń, ale zwłaszcza tych, w których jest mało miejsca a co do których mamy duże oczekiwania ( łazienka, kuchnia, garderoba….) W etapie końcowym powstaje zestawienie do zakupu, z podaniem źródła dostępności.

W etapie końcowym powstaje zestawienie materiałów do zakupu, z podaniem źródła dostępności.
Powrót do poprzedniej strony